Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dat in judecata pentru neplata intretinerii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dat in judecata pentru neplata intretinerii

ce trebuie sa stiu pentru ca sunt dat in judecata petru neplata intretinerii?
Cred ca e nevoie de mai multe detalii ...
Pentru raspuns concret ,rugam precizati minimum de date relevante
Recunoasteti cuantumul sumei pentru care ati fost actionat in instanta ?
Trebuie sa stiti ca restantele si penalizarile tot o sa le platiti, in plus la acestea se adauga cheltuieli de judecata, avocatul asociatiei, avocatul dumneavoastra, timp pierdut, etc.
Cel mai bine ar fi sa mergeti cu o parte din bani, sa primiti o chitanta pentru restanta si penalizarile aferente, iar indicat ar fi sa vorbiti cu cei din comitet sau cu presedintele asociatiei pentru o reesalonare a datoriei, ca sa nu mai ajungeti la judecata, ca mai rau va rupeti, decat sa va carpiti.