Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fals si uz de fals in acte ce produc efecte juridice
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fals si uz de fals in acte ce produc efecte juridice

cineva mi-a sustras ( cred ca de la scoala-secretariat) o copie de buletin si mi-a facut pensie. eu, nu am stiut si nici semnat vreodata asa ceva. ce pot face ?
ce fel de pensie?
Cea obligatorie- dar actul de aderare trebuia sa contina manifestarea vointei mele, eu nu am semnat
Cineva a hotarat , semnat in locul meu pentru 40 ani.

- aderarea reprezintă manifestarea de voinţă a unei persoane
Actul individual de aderare care conţine date şi informaţii de ...

Interventie moderator: daca doriti sa adaugati la postare, va rog sa folositi butonul Editeaza, inlauntrul celor 30 de minute care permit acest lucru. Multumesc pentru intelegere.
Ceausescu Liliana - Birou de Mediator, Mediator
:rtfm:Interventie moderator
Am rugamintea sa nu mai deschideti un nou topic pe aceeasi tema ( pct.3.3 din Regulament) iar in situatia in care mai aveti nelamuriri/intrebari suplimentare, sa continuati discutia aici.
Pentru continuarea discutiei aveti posibilitatea sa folositi optiunea " raspunde".
Multumesc pentru intelegere.
realface a scris:

cineva mi-a sustras ( cred ca de la scoala-secretariat) o copie de buletin si mi-a facut pensia obligatorie. Eu, nu am stiut si nici semnat vreodata asa ceva. ce pot face ?
desi,am anuntat ca nu am semnat , asta scrie pe site-ul lor
"Odata ce ne spui ce anume te nemultumeste, putem sa facem pasii necesari pentru a rezolva situatia semnalata.", mi-am dat toate datele de contact, ei ma plimba ca daca nu dau tel-care este scris de mine, sa vb cu mine- actul este bun !!!
ce pot face ?

milika01 a scris:

o plangere/denunt e suficienta