Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere punct de lucru !!!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere punct de lucru !!!

Buna ziua,
Am o problema: trebuie sa inchid un punct de lucru si nu gasesc certificatul constatator de la deschiderea punctului. Imi elibereaza altul cei de la ORC????
Dupa obtinerea certificatului de mentiuni de inchidere ,trebuie sa mai depun ceva si la ANAF???
Multumesc anticipat!!!
ORC elibereaza duplicate ale certif.constatoare care este declarat pierdut. Procedura este sa dati anunt la un ziar in care specificati ca ati specificat certif.constatator al firmei ......avand J ...., CUI........, pt.punctul de lucru situat in ..........si sa depuneti la ORC o cerere si o copie a ziarului in care a aparut anuntul.