Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract de colaborare pe baza de comision
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract de colaborare pe baza de comision

Buna ziua,

Un ONG poate încheia cu diverse persoane fizice contracte de colaborare prin care sa se specifice ca daca persoanele respective obtin sponsorizari pentru ONG li se poate plati un procent din suma pe care au atras-o? Daca da unde pot gasi cadrul legal pentru acest tip de contract?
este la latitudinea ONG-ului ....
Vedeti in Codul Civil , contractul de comision.