Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cum pot recupera banii- ajutati-ma
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cum pot recupera banii- ajutati-ma

Salut
Am imprumutat niste bani la un cunoscut ca sa pleca in Cipru.A plecat si mi-a zis ca imi trimite banii dar a trecut un an de zile si nu mi-a mai dat. Bani i=am dat pe incredere fara notar.
Intre timp el a venit acasa si ma tot duce cu vb.
As vrea sa-l dau in judecata ( macar sa-l sperii, la prima citatie ca poate obtin banii de la el ). Va rog sa ma invatati ce sa fac , care sunt procedurile , nici nu as vrea sa cheltuiesc multi bani pe avocati.. Multumesc.
Nu mai puteti sa faceti nimic,iar in judecata nu puteti sa-l actionai ,fiindaca nu aveti acte.
se poate rezolva chestiunea, dar nu fara costuri, nu fara avocat...;)
cum s-ar putea rezolva? daca nu are inscrisuri? m-ar interesa si pe mine, deoarece sunt in aceeasi situatie.