Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt eligibila pt vreun ajutor financiar din partea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt eligibila pt vreun ajutor financiar din partea statului?

Buna ziua,

Stie cineva sa-mi spuna daca sau ce fel de ajutor pot sa primesc din partea statului in conditiile in care venitul meu de la Anaf este de 630 ron/luna plus 225 ron pensie intretinere copil? Adica banuiesc ca venitul meu se imparte la 2 (domiciliul copilului este stabilit la mine). La somaj nu am dreptul fiindca am acel venit de 630 ron din chirii...

Multumesc mult!
Luati legatura cu Primaria de care apartineti cu domiciliul si vedeti daca puteti beneficia de un ajutor social.