avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt eligibila pt vreun ajutor financiar din partea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt eligibila pt vreun ajutor financiar din partea statului?

Buna ziua,

Stie cineva sa-mi spuna daca sau ce fel de ajutor pot sa primesc din partea statului in conditiile in care venitul meu de la Anaf este de 630 ron/luna plus 225 ron pensie intretinere copil? Adica banuiesc ca venitul meu se imparte la 2 (domiciliul copilului este stabilit la mine). La somaj nu am dreptul fiindca am acel venit de 630 ron din chirii...

Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:57, 18 Decembrie 2014
Luati legatura cu Primaria de care apartineti cu domiciliul si vedeti daca puteti beneficia de un ajutor social.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj sau nu? kala kala buna, ma numesc Calin si am fost angajat al cai ferate ntimp de 20 ani( intrerupt doar de stagiu militar), pana in anul 2007 cand am intrerupt contractul de ... (vezi toată discuția)
Ajutor social la terminarea somajului? calin felicia calin felicia Sunt in somaj si mai am dreptul la 3 luni. La terminarea lui mi se mai da ajutor social? (vezi toată discuția)
Pentru o mama singura cu un copil lumi_esek lumi_esek Pentru o mama singura ,sustinatoare de familie cu un copil ..tatal nu a vrut sa il recunosc si nici nu contribuie la cresterea lui finaciar,are putea beneficia ... (vezi toată discuția)