Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Respingere acte de somaj in orasul de resedinta
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Respingere acte de somaj in orasul de resedinta

Am terminat studiile universitare de curand in orasul unde am domiciliul flotant si am fost la agentia pentru somaj pentru a-mi depune actele. In acest oras am si lucrat si am inregistrat venituri. Personalul de la agentia de somaj nu mi-a primit actele pe motivul ca trebuie sa ma inregistrez la agentia de somaj unde am domiciliul stabil, invocandu-mi legea 76/2002 art. 34 alin (3) litera a). Singurul lucru care l-au facut a fost acela de a ma inregistra pentru gasirea unui loc de munca.
Va rog sa-mi spuneti cum pot proceda pentru a-mi depune actele la aceasta institutie, deoarece mi se refuza acest drept si nu pot beneficia de somaj.
Multumesc mult pentru raspunsuri si va urez o zi buna!