Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda parcare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda parcare

Am primit amenda pentru parcare in loc nepermis de catre politia comunitara.
Pe procesul verbal intocmit de politist este trecut ca nu a fost nici un martor din cauza orei tarzii(21:45).Pot sa fac contestatie?
Sigur ca puteti! termen- 15 zile de la data inmanarii sau comunicarii acestuia. , instanta competenta - judecatoria in a carei circumscriptie a fost savarsita contraventia.