Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pensie amenda rovinieta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pensie amenda rovinieta

buna ziua,am primit o amenda de rovineta in 2011,pe care am achitato atunci ,acum dupa 3 ani mi-a fost retinut din pensie 389 lei contravaloarea amenzii si a altor cheltuieli pt recuperarea sumei,intrebarea mea este ce pot face eu caci am gasit chitanta cu caream platit,multumesc
Dupa achitarea amenzii ati comunicat autoritatii chitanta ?
Formulati contestatie impotriva PV solicitand ca prin hotarare instanta sa dispuna recuperare c/v amenda achitata de dvs in termen legal
In cazul in care instanta pronunta hotarare favorabila dvs va prezentati la oficiul de pensi si solicitati restituire suma