avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire pensie amenda rovinieta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire pensie amenda rovinieta

buna ziua,am primit o amenda de rovineta in 2011,pe care am achitato atunci ,acum dupa 3 ani mi-a fost retinut din pensie 389 lei contravaloarea amenzii si a altor cheltuieli pt recuperarea sumei,intrebarea mea este ce pot face eu caci am gasit chitanta cu caream platit,multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:31, 19 Decembrie 2014
Dupa achitarea amenzii ati comunicat autoritatii chitanta ?
Formulati contestatie impotriva PV solicitand ca prin hotarare instanta sa dispuna recuperare c/v amenda achitata de dvs in termen legal
In cazul in care instanta pronunta hotarare favorabila dvs va prezentati la oficiul de pensi si solicitati restituire suma

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pv de contraventie anulat in proces geavela geavela Buna ziua,Va rog sa-mi spuneti ,daca a fost anulata o amenda inscrisa intrun pv de contraventie prin proces judecatoresc , trebuie ca partea care a trimis ... (vezi toată discuția)
Recuperare amenda platita - nedepus chitanta in original la instanta MihStef MihStef In urma contestatiei la judecatorie a unui proces verbal de contraventie rutiera, solutia instantei a fost de anulare a procesului verbal si exonerarea ... (vezi toată discuția)
Recuperare amenda rovinita danacorina danacorina buna ziua. Cum pot recupera amenda platita, pentru care am facut contestatie si instanta a anulat procesul verbal de contraventie dar nu s-a pronuntat si pe ... (vezi toată discuția)