Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident, dosar care stagneaza
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident, dosar care stagneaza

Buna seara , va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri , deci am avut un accident in data de 10-07-2014 eu fiind la volan , intr`un oras unde viteza maxima era de 50 km/h ( cu un motociclist , acesta fiind si baut , avea o concentratie de 1,20 mg/dl in aerul expirat ) in urma caruia motociclistul a suferit traume ( fractura de femur , fractura de tibie , si fracturi la ambele rotule si fractura de clavicula) , am fost si am vb cu el si astea si nu are pretentii la nimic pentru ca a zis ca era baut , si politia ne`au dechis dosare penale la amandoi , mie ptr. vatamare corporala din culpa , si lui ptr. conducerea sub inf.baut.alcolice , dosarul stagneaza inca de atunci , spune`ti`mi va rog ce sa fac ? ( pentru ca am nevoie de permis )....:(
Nu ne spuneti cine a fost vinovat de producerea accidentului?