Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca demisionez de pe postul de educatoare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca demisionez de pe postul de educatoare necalificata, mai pot fi reincadrata la finalizarea studiilor ?

Buna zius. Nu cunosc legislatia si as dori sa va intreb: daca sunt incadrata educatoare necalificata si imi dau demisia, mai pot cere/obtine post ulterior (urmatorul an sau la finalul studiilor- din domeniu)?
Va multumesc.
Este vorba despre sectorul bugetar sau privat?