Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Termen de efectuare inventar anual
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Termen de efectuare inventar anual

inventarul anual trebuie facut neaparat pana la 31 decembrie sau imediat pe 1-2 ianuarie, anul urmator, sau se poate stabili alta data cand poate fi facut?
Inventarierea se face cel putin o data pe an. Daca nu s-a efectuat in anul 2014, atunci se va face pana la data de 31 dec. 2014
Multumesc!