avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CAR
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CAR

Am si eu o intrebare.Am un CAR facut si nu am platit 2 luni rata din diverse probleme ,la care nu am fost somat dar in schimb am primit o hotarare judecatoreasca cu o adresa de poprire pe salariu ,contractul de imprumut fiind activ m-ai am aproape 2 ani pina termin de inchis contractul ,de achitat tot imprumutul
e corect cum s-a procedat.Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 29 Decembrie 2014
badescucorina, utilizator
Cel mai recent răspuns: IMicro Bucuresti , Consilier juridic 13:51, 29 Decembrie 2014
Este corect. S-a accelerat scadența. Trebuie să plătiți tot acum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire pensie emy40 emy40 Am facut un imprumut la un CAR-rapid. Am platit cred ca aproximativ 1000 lei dupa care nemaiavand servici am ramas restant. Pentru a putea sa ma redresez dupa ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu laur7901 laur7901 Buna ziua - in calitate de girant pentru un debit, s-a emis hotararea judecatoreasca de retinere din salariu; - la data de azi aceasta hotarare si titlul ... (vezi toată discuția)
Girant in dificultate milana2 milana2 Buna, in 2007, am semnat ca girant (din 3) pt. persoana X, care a luat un imprumut de la CAR Sanatatea, ce trebuia achitat pana in 2009; persoana X a plecat ... (vezi toată discuția)