Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare Asociatie Culturala- conflict de interese?
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare Asociatie Culturala- conflict de interese?

Buna seara,

in momentul actual sunt presedintele unei sucursale apartinind unui ONG din tara. Doresc sa infiintez o asociatie culturala separata de ONG_ul in care activez. Pot fi presedinte in ambele asociatii sau exista conflict de interese?
Nu e prin lege dar trebuie sa vedeti daca in procedura si actele interne al celeia care e acum functionala, nu e ceva interdictie. Mie nu prea mi se pare prea bine. Chiar nu mai e altcineva care sa ocupe aceasta functie la ong-ul nou, dintre toti membrii?
Va multumesc!