Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare imobil plus teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare imobil plus teren

Buna seara, as dori daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns: o cunostiinta a cumparat acum cativa ani un imobil si a facut contractul de vanzare-cumparare cu drept de abitatie pentru vanzator. In cazul in care acum ar dori sa vanda acel imobil pentru a-si face o alta casa in care sa il ia si pe detinatorul dreptului de abitatie, cum ar trebui sa procedeze?
sonya_67, utilizator
ar trebui sa semneze cum ca renunta dupa ce semneaza noua abitatie