Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Credit bancar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Credit bancar

Buna seara ,
Exista posibilitatea ca in urma unui divort sotul care a luat un credit pe numele lui sa ceara in instanta ca acesta sa fie imparit cu sotia , chiar daca ea nu apare in acte ?
va multumesc .
Da, exista aceasta posibilitate, mai ales daca se prezuma ca banii au fost luati si cheltuiti in interesul comun, in slujba mariajului cum s-ar spune.