avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA coduri CAEN
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA coduri CAEN

Buna ziua,


Vreau sa imi deschid un PFA si nu stiu ce coduri sa aleg.
Va explic cat se poate de simplu, domeniul de activitate:
- voi avea un contract de colaborare cu o companie din alta tara, aceasta companie se ocupa cu productia de substante chimice pentru diverse industrii, iar eu sunt reprezentatul vanzari in Romania (nu intru in contact cu produsele). Pentru a vinde aceste produse este nevoie de o experienta tehnica (am diplomana de Inginer chimist).
Care coduri ar fi potrivite? Doar un cod sau mai multe? Daca mai multe, vor fi costuri extra? Codurile intre ele au cost diferit sau este un cost universal?

Multumesc

Cel mai recent răspuns: GabT , utilizator 22:18, 3 Ianuarie 2015
Despre ce substante chimice este vorba?

Uniunea Europeană (UE) reglementează exportul şi importul anumitor produse chimice şi pesticide care prezintă risc. Prin adoptarea Regulamentului (UE) nr. 649/2012, UE vizează aplicarea Convenţiei de la Rotterdam, promovarea responsabilităţii comune şi a cooperării, alături de protecţia sănătăţii şi a mediului.
[ link extern ]
freeelis a scris:

Despre ce substante chimice este vorba?

Uniunea Europeană (UE) reglementează exportul şi importul anumitor produse chimice şi pesticide care prezintă risc. Prin adoptarea Regulamentului (UE) nr. 649/2012, UE vizează aplicarea Convenţiei de la Rotterdam, promovarea responsabilităţii comune şi a cooperării, alături de protecţia sănătăţii şi a mediului.
[ link extern ]


Substanțe nepericuloase. Sper ca nu s-a inteles ca este ceva ilegal.
Eu nu intru in contact cu ele, doar le promovez. "Buna ziua, buna ziua, dvs folositi acest tip de produs, noi avem o solutie mai buna, vreti sa încercați? V-a plăcut? Ok, la un consum de x kg pe luna, va fac o oferta de pret. Mulțumesc"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare caen servicii curierat tanguera tanguera Buna ziua In cadrul codurilor CAEN pentru activitati de posta si curier exista doua variante 5310 Activitati postale desfasurate sub obligativitatea ... (vezi toată discuția)
Pfa - probleme la aplicarea pentru programe de mediu itechin itechin Buna ziua, Sunt de profesie inginer chimist si activez pe piata muncii ca liber profesionist, avand deschis un PFA prin care prestez activitati de ... (vezi toată discuția)
Codex alimentarius ...initiativa buna intelesa oare ca multe altele gresit doar in romania? AVOCAT  NARTEA STEFAN  RECHTSANWALT  LAWYER AVOCAT NARTEA STEFAN RECHTSANWALT LAWYER Codex Alimentarius. Comisia Codex Alimentarius a fost creată în 1963 de Organizaţia pentru Alimentaţie şi Agricultură (OAA) şi Organizaţia Mondială a ... (vezi toată discuția)