avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1400 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... FALS IN ACTE???
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

FALS IN ACTE???

As mai avea o intrebare:am declarat cand mi-am facut permisul de sedere in italia ca nu sunt casatorita si de fapt eram.Pot aparea probleme acum cand eu voi divorta si va trebui sa schimb acele documente din strainatate cu numele meu "de fata"???Sper sa poate cineva sa-mi dea un raspuns.Multumesc
Ultima modificare: Vineri, 5 Iunie 2009
nicollleta, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:49, 5 Iunie 2009
Exista posibilitatea de a fi sanctionata pentru fals in declaratii, potrivit legislatiei italiene.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort apoi recàsàtorie? ConstantinD ConstantinD Bunà ziua, Càsàtorit in Romania in 2002 sotia imi ia numele, dar nu mai schimbà buletinul de identitate pentru cà ... (vezi toată discuția)
Acte de stare civila alesiax alesiax In anul 2000 am divortat, instanta a hotarat ca eu sa revin la numele de dinainte de casatorie. Nu am respectat aceasta hotarare si am folosit in continuare ... (vezi toată discuția)
Permis de sedere petru un refugiat politic lyteon lyteon Buna ziua. In urma cu 5 ani un cetatean pakistanez a intrat pe teritoriul Italiei.Dupa ce i-a expirat viza el a continuat sa stea in Italia si a fost ... (vezi toată discuția)