Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... FALS IN ACTE???
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

FALS IN ACTE???

As mai avea o intrebare:am declarat cand mi-am facut permisul de sedere in italia ca nu sunt casatorita si de fapt eram.Pot aparea probleme acum cand eu voi divorta si va trebui sa schimb acele documente din strainatate cu numele meu "de fata"???Sper sa poate cineva sa-mi dea un raspuns.Multumesc
nicollleta, utilizator
Exista posibilitatea de a fi sanctionata pentru fals in declaratii, potrivit legislatiei italiene.