Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatia privind regimul stampilelor unei societati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatia privind regimul stampilelor unei societati

Buna seara ,

va rog sa-mi indicati care este legislatia de baza care reglementeaza regimul stampilelor pentru o societate ?
Daca societatea isi schimba putin denumirea si se schimba si stampila societatii, exista obligativitate de a anunta o anumita institutie abilitata si care este aceasta?
Nu exista nici o obligatie de a anunta schimbarea stampilei. De fapt, nu exista nici o lege privind stampilele societatilor comerciale. Exista doar uzante.