Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Sunt administratorul unei firme care a girat o alta fima cu o cladire. Firma respectiva este in poces cu asigurarile in urma unui incendiu, dar problema este ca pentru firma mea avenit instiintare de executare silita .Termenul licitatiei va fi peste o luna dar nu stim cat va dura procesul lor cu asigurarea. Va rugam sa ne ajutati cu un raspuns. Putem cere amanarea executarii pana la finalizarea procesului cu asigurarea? va multumim anticipat.
In primul rand. trebuie formulata o contestatie la executare silita, in cadrul careia se poate formula cerere de suspendare a executarii silite, pana la solutionarea contestatiei la executare