avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Frauda, inselatorie si lipsa garantiei
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Frauda, inselatorie si lipsa garantiei

Buna, in afara de Protectia Consumatorului, cui ma mai pot adresa in cazul cand am incheiat un contract cu o firma si firma a inselat si a tepuit?
In instanta civila sau plangere penala la Politie sau Parchet, daca este vorba de savarsirea vreunei infractiuni.
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Ianuarie 2015
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La ce adresa fac plangere impotriva unui avocat care nu-mi restituie banii. ianis66 ianis66 Buna .Avocatul este din Bucuresti cu adresa,CUI etc.Care este adresa baroului unde sa ma adresez,sau unde depun aceasta plangere ? (vezi toată discuția)
înºelatã de o poliþistã kelu dana kelu dana Am fost înşelată cu o sumă de bani şi cu obiecte de valoare de către o cunoştinţă a mea dar care este şi poliţistă.Am fost să fac plîngere la ... (vezi toată discuția)
Proces penal sau civil? Algoritm7 Algoritm7 Am fost inselata de o firma de prestari servicii in ceea ce priveste inlocuirea acoperisului .Materiale proaste, executie necorespunzatoare ,defectuoasa,si ... (vezi toată discuția)