Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... diferenta pret facura si contract vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

diferenta pret facura si contract vanzare-cumparare

am cumparat un apartament, platit o parte cu credit ipotecar. Intre valoarea facturata si cea din contractul de vanzare cumparare incheiat la notar este diferenta, fiind facturata doar valoarea creditului ipotecar. Constructorul nu vrea sa emita alta facura pe diferenta de bani .Ce sfaturi imi dati?
Cand si cum i-ati platit diferenta dintre valoarea inscrisa in contract si valoarea facturata ?
In primul rand, contructorul trebuie sa emita facturi pentru toata suma primita si nu doar pentru o parte din suma.
Nu ati spus daca in contract se mentioneaza ca ati achitat intreaga suma.....daca este mentionat acest fapt (adica achitarea sumei), aveti posibilitatea sa va adresati organelor financiare (garda financiara ) si sa le prezentati situatia; ne putem afla in fata unui caz de evaziune fiscala.....
am platit intreada suma specificata in contract