Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie langa teava de apa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie langa teava de apa

Buna seara . Am un teren care este traversat printr -un colt al sau de o teava magistrala cu diametrul de 600mm.Legal ,la ce distanta de ea pot eu construi?Ma intereseaza ce spune legea apelor sa stiu exact ce planuri imi fac.Multumesc anticipat.
Legea apelor ? Solicitati certificate de urbanism de la primarie
PE CERTIFICATUL DE URBANISM SCRIE CE POT CONSTRUI INSA PRIMARIA NU STIE CA TEAVA DE APA TRECE PE TRRENUL MEU... E O POVESTE MAI LUNGA INSA PE MINE MA INTERESEAZA CONCRET CE SPUNE LEGEA IN ASTFEL DE SPETA.
de la urbanism imi cere sa iau aviz de regia de apa ,iar ei imi vor raspunde ca pot construi la .....cati metri de conducta? asta ma intereseaza ce spune legea in acest caz