Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrare cu copil in Romania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrare cu copil in Romania

Pot sa intru in Romania din Serbia cu copilul fara procura sotului. Are certificat de nastere romanesc.
despre certificat am inteles, despre pasaport - sper ca aveti deja
Daca copil are cetatenie sarba e supus legii sarbe si nu va lasa sarbii sa iesiti de acolo fara acordul tatalui.
E foarte posibil sa fie la fel legea si la ei.