avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrare cu copil in Romania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrare cu copil in Romania

Pot sa intru in Romania din Serbia cu copilul fara procura sotului. Are certificat de nastere romanesc.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:23, 15 Ianuarie 2015
despre certificat am inteles, despre pasaport - sper ca aveti deja
Daca copil are cetatenie sarba e supus legii sarbe si nu va lasa sarbii sa iesiti de acolo fara acordul tatalui.
E foarte posibil sa fie la fel legea si la ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara - calatorie cu minor nascut in italia oanasimon45 oanasimon45 am si eu o intrebare,am o fetitza de 7 luni are certificat de nastere italian fiind nascuta in italia,de ce documente trebuie sa dispun pentru a pleca in ... (vezi toată discuția)
Pasaport pentru serbia? iulian1958 iulian1958 Pentru o calatorie in Serbia e nevoie de pasaport ? Poate nu este locul potrivit unde sa pun o astfel de intrebare, dar poate stie cineva...(eventual un site, ... (vezi toată discuția)
Calatoria in strainatate a cetatenilor minori M_K_V M_K_V Fiica mea are cetatenie dubla, romana si sarba. Locuim in Austria si vrem sa calatorim in Serbia. Pasaportul roman i-a expirat; cel sarbesc este valabil. Poate ... (vezi toată discuția)