Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... EXPERT MLPAT Bucuresti
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

EXPERT MLPAT Bucuresti

Buna ziua

Dilema mare la inceput de an...Instanta din Constanta recurge la lista expertilor tehnici in constructii din Bucuresti pentru efectuarea unei expertize in constructii in Constanta....Instanta trimite in 2 randuri adrese catre 5 plus 5 experti care nu raspund solicitarilor de e efectua expertiza...La ultimul termen judecatorul propune: luati lista expertilor tehnici de pe site-ul ministerului , contactati expertii si vedeti care dintre ei sunt dispusi sa faca o expertiza in Constanta...nelamuriri ;
- daca ii contactam noi ca reclamanti nu se numeste expertiza extrajudiciara ?
- daca expertul este pe lista mninisterului : [ link extern ] ?

Care este dupa d-voastra solutia de iesire din aceasta situatie ?

!!! Cunoaste cinvea un expert tehnic in constructii domeniul A 1 sau A 2 dispus sa efectueze o expertiza JUDICIARA in Constanta ? !!!

Va multumesc.
Victor76, utilizator
BLETJ nu putea trimite decat liste cu persoane autorizate de catre MJ.
Parerile noastre pot continua, dar nu cred ca il intereseaza pe utilizatorul care a deschis aceasta discutie.
Daca doriti mai multe pareri pe aceasta tema, va propun, sa deschideti o discutie separata.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca