avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Cum trebuie sa arate stampila traducatorului?
Discuție deschisă în Traduceri

Cum trebuie sa arate stampila traducatorului?

Buna ziua,
Pe undeva prin forum am citit ca nu conteaza forma si dimensiunea stampilei.(informatie postata prin 2007) Drept urmare am facut-o dreptunghiulara ca sa aiba caracterele mai mari. Cand m-am dus sa ma inscriu la tribunal, surpriza! Trebuie neaparat sa fie rotunda. Va rog sa ne ajutati specificandu-ne cum ar trebui inscrise toate datele pe stampila.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: daniela.popa , utilizator 15:26, 16 Ianuarie 2015
Cititi acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...

modele de stampila:
[ link extern ]
Pana la urma mi-am facut o alta stampila rotunda pe care scrie asa:
Pe margine rotund: ministerul justitiei-traducator si interpret autorizat* buc-rom*
iar in mijloc: nume , prenume
lb.a-lb.b
aut. nr. xxxxx/anul
M-am dus cu ea la tribunal si au zis ca asa e bine. Ca "trebuie" sa fie rotunda altfel se considera parafa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Format ºtampilã traducãtor emma_imn emma_imn Buna ziua, din decembrie am autorizatie de traducator de la Ministerul Justitiei pentru limba engleza. Saptamana aceasta am fost la Administratia ... (vezi toată discuția)
Stampila pfa? ionel12 ionel12 buna ziua, mi-am infiintat PFA pentru proiectare in constructii, as avea 2 intrebari : - trebuie o anumita stampila pentru PFA -rotunda- dreptunghiulara, o ... (vezi toată discuția)
Stampila traducator- fara activitatea din art 2 din l178/97- min justitiei Lu-Ann Lu-Ann Buna ziua, Va rog, poate este cineva care sa ma indrume,deoarece nu sunt sigura de un lucru. Sunt absolventa franceza-romana si,de curand, m-am inregistrat ... (vezi toată discuția)