Forum Discuţii juridice Traduceri Cum trebuie sa arate stampila traducatorului?
Discuție deschisă în Traduceri

Cum trebuie sa arate stampila traducatorului?

Buna ziua,
Pe undeva prin forum am citit ca nu conteaza forma si dimensiunea stampilei.(informatie postata prin 2007) Drept urmare am facut-o dreptunghiulara ca sa aiba caracterele mai mari. Cand m-am dus sa ma inscriu la tribunal, surpriza! Trebuie neaparat sa fie rotunda. Va rog sa ne ajutati specificandu-ne cum ar trebui inscrise toate datele pe stampila.
Multumesc anticipat.
Cititi acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...

modele de stampila:
[ link extern ]
Pana la urma mi-am facut o alta stampila rotunda pe care scrie asa:
Pe margine rotund: ministerul justitiei-traducator si interpret autorizat* buc-rom*
iar in mijloc: nume , prenume
lb.a-lb.b
aut. nr. xxxxx/anul
M-am dus cu ea la tribunal si au zis ca asa e bine. Ca "trebuie" sa fie rotunda altfel se considera parafa.