Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... stampila PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

stampila PFA?

buna ziua,
mi-am infiintat PFA pentru proiectare in constructii, as avea 2 intrebari :
- trebuie o anumita stampila pentru PFA -rotunda- dreptunghiulara, o anumita dimensiune ?
- ce trebuie sa contina stampila?

Va multumesc !
Buna seara.
Si pe mine m-ar interesa sa stiu ce trebuie sa contina stampila (in afara de denumirea mea ca PFA). Am PFA cu cod caen 7430 - traducator (mai putin traducerile reglementate de legea 178/1997). Stampila ar trebui sa contina date despre domeniul de activitate al PFA? Ar trebui sa contina codul unic de inregistrare? Numarul de ordine in registrul comertului? Mai sunt si alte "numere" pe care ar trebui sa le am? Imi trebuie si CIF?
Multumesc.
In foaret multe situatii se folosesc 2 stampile. una rotunda cu denumirea PFA xxxxx si CIF_ul (pentru stampilat facturi si chitante emise) si a doua, dreptunghiulara, cu denumirea TRADUCATOR AUTORIZAT xxxxx si nr autorizatiei( pentru aplicare pe documentele traduse)
Buna seara si pe mine m-ar interesa daca mai trebuie vreo stampila pt pfa - expert evaluator, in afara de cea eliberata de ANEVAR ?