avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... stampila PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

stampila PFA?

buna ziua,
mi-am infiintat PFA pentru proiectare in constructii, as avea 2 intrebari :
- trebuie o anumita stampila pentru PFA -rotunda- dreptunghiulara, o anumita dimensiune ?
- ce trebuie sa contina stampila?

Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: valentin.ropota , utilizator 20:38, 22 Martie 2010
Buna seara.
Si pe mine m-ar interesa sa stiu ce trebuie sa contina stampila (in afara de denumirea mea ca PFA). Am PFA cu cod caen 7430 - traducator (mai putin traducerile reglementate de legea 178/1997). Stampila ar trebui sa contina date despre domeniul de activitate al PFA? Ar trebui sa contina codul unic de inregistrare? Numarul de ordine in registrul comertului? Mai sunt si alte "numere" pe care ar trebui sa le am? Imi trebuie si CIF?
Multumesc.
In foaret multe situatii se folosesc 2 stampile. una rotunda cu denumirea PFA xxxxx si CIF_ul (pentru stampilat facturi si chitante emise) si a doua, dreptunghiulara, cu denumirea TRADUCATOR AUTORIZAT xxxxx si nr autorizatiei( pentru aplicare pe documentele traduse)
Buna seara si pe mine m-ar interesa daca mai trebuie vreo stampila pt pfa - expert evaluator, in afara de cea eliberata de ANEVAR ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Format ºtampilã traducãtor emma_imn emma_imn Buna ziua, din decembrie am autorizatie de traducator de la Ministerul Justitiei pentru limba engleza. Saptamana aceasta am fost la Administratia ... (vezi toată discuția)
Cum trebuie sa arate stampila traducatorului? daniela.popa daniela.popa Buna ziua, Pe undeva prin forum am citit ca nu conteaza forma si dimensiunea stampilei.(informatie postata prin 2007) Drept urmare am facut-o ... (vezi toată discuția)
Stampila traducator- fara activitatea din art 2 din l178/97- min justitiei Lu-Ann Lu-Ann Buna ziua, Va rog, poate este cineva care sa ma indrume,deoarece nu sunt sigura de un lucru. Sunt absolventa franceza-romana si,de curand, m-am inregistrat ... (vezi toată discuția)