Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Divort

Buna ziua,
Parintii mei sunt divortati .
Tatal meu are titlu de proprietate pentru 3ha pamant arabil dobandit ca si specialist in agricultura .
Poate vinde acel pamant fara acordul sotiei ?
Mentionez ca nu au partajul bunurilor efectuat.

Multumesc mult
trebuie clarificat daca respectivul teren a fost dobandit in timpul casatoriei si deasemenea daca nu cumva este bun propriu fiind dobandit in considerarea calitatii de specialist in agricultura.
cine figureaza titular al terenului, tatal si se mentioneaza ca este casatorit, sau ambii parinti.
La CF ce spune?