Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Faliment furnizor
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Faliment furnizor

am un furnizor neachitat (facturiile emise de el sunt cu tva la incasare)....furnizorul a intrat in faliment, eu vreau sa-l scad din evidenta in baza Hot Jud. cu art 401=7588....dar la inreg contabila imi apare si art 4426=4428 ?????ce tb sa fac? cum este corect sa inreg? deoarece la inreg fact am facut 628=401 si 4428=401, akm tb sa inchid si 4428...dar cum?
Cum adica " va apare" ?
Unde va apare? Faceti o nota contabila cu articolul contabil corect.