Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... hotarire definitiva si irevocabila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

hotarire definitiva si irevocabila

In urma unei actiuni judecatoresti am obtinut o hotarire definitiva si irevocabila privind plata unor drepturi salarile, in schimb instanta nu a dispus suma.Insitutia angajatoare nu vrea sa mi comunice modalitatea de calcul a sumei mi se cuvine ce mai pot face? Mentionez ca am beneficiat de OUG71/2009
Puteti merge la un executor judecatoresc sa solicitati punerea in executare a hotararii respective.

De asemenea, puteti face o cerere de lamurire a dispozitivului.