Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credite neplatite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credite neplatite

buna ziua.am un credit la provident si am doua contracte adica doua imprumuturi din motive financiare nu mai putem plati la credite ambele rate la care a venit la mine acasa domnul care se ocupa cu rau plasnici si am semnat o conventie de plata ca platesc o rata pana la terminarea creditelor acuma de aproximativ de o luna in fiecare zi ma suna de la bucuresti si sa incerac sa platesc ambele rate pe cale amiabila si de alea ca sa nu fie mai rau intrebarea mea este ce poate sa imi faca daca eu am semnat conevtia de plata si nu pot sa platesc mai mult?
Nu trebuia sa semnati. Poate erau mai multe cai de actionare.
In acest fel, ati reconfirmat ca datorati aceste sume.
da am reconfirmat ca datorez aceste sume si platesc 50 ron pe saptamana dar ei acuma vor mai mult poate sa imi faca ceva daca nu platesc mai mult?