Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Este nevoie de procura de la tata?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Este nevoie de procura de la tata?

Buna ziua,
In urma divortului am obtinut custodia copiilor(15 si 11 ani), tatal nici macar nu a cerut drept de vizita. Vrem sa plecam in vacanta in Bulgaria, este nevoie de acordul tatalui9procura)? Daca da si acesta nu vrea sa-si dea acordul ce pot face?
Multumesc
Nu daca aveti hotarare definitiva si irevocabila prin care vi se incredinteaza copii .
Multumesc! URRRAAAAAAAAAAAA!=D>:dance4:Ce fericiti vor fi copiii cand vor afla!
O zi minunata
este adevarat, hotararea prin care v-au fost incredintati minorii este suficienta daca a ramas definitiva si irevocabila.
Numai sa nu uitati sa legalizati hotararea.
Si sa aveti si o copie a hotararii legalizate.
hotaarea sa fie definitiva si legalizata ,sa o aveti in original si o copie pentru orice eventualitate .