avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Este nevoie de procura de la tata?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Este nevoie de procura de la tata?

Buna ziua,
In urma divortului am obtinut custodia copiilor(15 si 11 ani), tatal nici macar nu a cerut drept de vizita. Vrem sa plecam in vacanta in Bulgaria, este nevoie de acordul tatalui9procura)? Daca da si acesta nu vrea sa-si dea acordul ce pot face?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters58959 , utilizator 18:58, 11 Iunie 2009
Nu daca aveti hotarare definitiva si irevocabila prin care vi se incredinteaza copii .
Multumesc! URRRAAAAAAAAAAAA!=D>:dance4:Ce fericiti vor fi copiii cand vor afla!
O zi minunata
este adevarat, hotararea prin care v-au fost incredintati minorii este suficienta daca a ramas definitiva si irevocabila.
Numai sa nu uitati sa legalizati hotararea.
Si sa aveti si o copie a hotararii legalizate.
hotaarea sa fie definitiva si legalizata ,sa o aveti in original si o copie pentru orice eventualitate .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nedumerire sentinta civila iordachealina iordachealina Buna ziua, Vin cu o intrebare la care nu am gasit inca un raspuns satisfacator. Am un baietel de 3 ani si in urma unui proces de tagada a paternitatii ... (vezi toată discuția)
Drepturile parintelui cu , cutodie emiliapetre emiliapetre SINT O MAMA CU 2 BAIETI MINORI PE CARE DORESC SA AI IAU CU MINE INAFARA TARIII . AM CUSTODIA COPIILOR SI AS DORI SA STIU CE SE POATE INTIMPLA DACA ,COPIII NU ... (vezi toată discuția)
Custodie copil NAARGHYTA NAARGHYTA Buna ziua! Eu am divortat in anul 2004 de sotul meu, dar am obtinut custodia definitiva a fetitei mele in varsta de 13 ani, Hotararea de divort fiind ... (vezi toată discuția)