Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Martori partaj
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Martori partaj

Buna seara , sunt reclamant intr-un proces de partaj . Problema este : martorii numiti la inaintarea actiunii au plecat din tara , alti martori nu am ...in afara celor din familie pe care nu ii accepta avocatul . Acesta ( avocatul ) sustine ca nu se mai pot schimba martorii si ca singura solutie pe care o avem este sa " facem " o intelegere cu paratul ( lucru imposibil ) . Sunt asa importanti ( vitali ) martorii intr-un proces de partaj ? Chiar nu se mai pot schimba martorii ? Multumesc .
faceti dovada acestui fapt in instanta si solicitati înlocuirea acestora. Daca martorii au cunoștințe despre situatia de fapt sau ce vreti sa dovediti prin audierea acestora, sigur ca au importantă. Instanta este cea care hotărăște daca puteti înlocui sau nu.