Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... pasibil DNA. ?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

pasibil DNA. ?

Bună seara. Am o întrebare:
Dacă un primar care a efectuat lucrări de asfaltare în localitățile care aparțin de comuna respectiva, lucrari ce nu au nici aprobarea consiliului local si nici proiect cu avizele necesare,este pasibil de sanctiuni penale?
Va mulțumesc. ,Adrian
Sincer este prea vaga intrebarea ca sa ne dam cu parerea, depinde de situatie, daca a bagat bani in buzunar da este pasibil.