Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie

Buna seara, ma poate ajuta si p mine cineva, am despus plangere contraventionala acum cateva luni. Am primit azi citatie prin care mi se cere:
"*Precizati calitatea martorilor propusi si teza probatorie a probei testimoniale". ce inseamna, si cum pot formula raspunsul?. Multumesc anticipat:(
Înaintați o adresa catre instanta de la care ati primit citația ( prin posta sau prin registratura -atenție la termenul in care trebuie sa formulati răspunsul) prin care arătați ce doriți sa dovediti prin audierea acestor martori.