avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie

Buna seara, ma poate ajuta si p mine cineva, am despus plangere contraventionala acum cateva luni. Am primit azi citatie prin care mi se cere:
"*Precizati calitatea martorilor propusi si teza probatorie a probei testimoniale". ce inseamna, si cum pot formula raspunsul?. Multumesc anticipat:(
Cel mai recent răspuns: av_silvia_margineanu , utilizator 22:51, 21 Ianuarie 2015
Înaintați o adresa catre instanta de la care ati primit citația ( prin posta sau prin registratura -atenție la termenul in care trebuie sa formulati răspunsul) prin care arătați ce doriți sa dovediti prin audierea acestor martori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj judiciar - mijloace de proba : martori, expertiza nalisoru nalisoru Va rog frumos detaliati-mi daca se poate ce inseamna urmatoarele : \'\' sa depuna nota de probe in care sa indice teza probatorie pentru proba testimoniala si ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna solutia data de instanta in cazul unui dosar de anulare p.v. de contraventie? digxxx digxxx In plangerea contraventionala am facut referire la martorul asistent consemnata de politist in procesul verbal de contraventie, unde nu apare decat numele si ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna teza probatorie ? oanaportar oanaportar in instanta, judecatorul mi-a cerut ca la urmatorul termen de judecata sa prezint teza probatorie in ceea ce priveste martorii propusi de mine printr-o cerere ... (vezi toată discuția)