avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnata in Romania, dar stabilita in alta tara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnata in Romania, dar stabilita in alta tara

Buna ziua

Va deranjez cu o intrebare.Am fost condamnata in noiembrie 2013 la 4 ani pt.inselaciune.Pe parcursul procesului am primit un contract de munca intr-o tara in UE.In momentul condamnarii nu eram in tara ba mai mult eram gravida luna 4 .
Am nascut si deocamdata imi cresc copii asteptind sa vina cineva sa imi aduca EAW.
Intrebarea mea este , normal voi refuza extradarea , am sanse sa cistig in conditiile in care am nascut in aceasta tara din UE ,fetita mea are acum 9 luni iar baiatul a inceput scoala aici.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: amaama , utilizator 11:26, 23 Ianuarie 2015
multumesc.o sa astept momentul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mandat de arestare in romania si prins in italia marius marian marius marian buna seara am o nelamurire as dori sa stiu ce sar intimpla in continuare dupa ce am avut o condamnare cu fratele meu in 2007 si judecata in lipsa care a fost ... (vezi toată discuția)
Condamnare definitiva, situatii de rejudecare matei32865 matei32865 O cunostinta ,a fost condamnat in lipsa. Nu a fost prezent la cercetare, proces,etc El a plecat din tara cu mult inainte de a se petrece judecata. Nu a mai ... (vezi toată discuția)