avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venituri din CCC si Credit Prima Casa / Ipotecar
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venituri din CCC si Credit Prima Casa / Ipotecar

Buna ziua,

Am o intrebare: veniturile primite in cei 2 ani de CCC se iau in considerare la acordarea unui credit pt Prima Casa sau Ipotecar?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 14:15, 22 Ianuarie 2015
Cel mai bine intrebati la banca. Poate depinde de la banca la banca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit prima casa sau ipotecar pentru pensionarii pe caz de boala Lucian92x Lucian92x Buna ziua, Prietena mea are 29 de ani si beneficiaza de pensie pe caz de boala nerevizuibila cu grad grav (1). Lunar primeste pensie, indemnizatie, ... (vezi toată discuția)
Refinantare la banca fara acordul coplatitorului AndreiZa AndreiZa Buna ziua, am un credit la banca si vreau sa fac refinantare pentru a acoperi creditul si a ma i ramane cu bani. Intrebarea mea : este nevoie de acordul ... (vezi toată discuția)
Credit imobiliar fără implicarea soției buna ziua, mă aflu ... andreeadee andreeadee Credit imobiliar fără implicarea soției Buna ziua, Mă aflu în următoarea situație: soțul a achiziționat o locuință prin intermediul unui credit ... (vezi toată discuția)