Forum Discuţii juridice Executare silită preluare restanta
Discuție deschisă în Executare silită

preluare restanta

Buna seara,
in urma cu 2 ani si jumatate am renuntat sa mai platesc un credit de nevoi personale;dosarul respectiv a fost preluat de o firma de recuperare;
dar de un an primesc de la 3 firme diferite notificari ref la aceasta restanta;
cum este posibil ?
De putut pot sa va cer si eu in numele bancii insa ar trebui sa fac dovada fie ca sunt imputernicita de catre banca sau ca mi-a cesionat creanta.
multumesc,
este aceeasi notificare fara imputernicire dar de la 3 firme diferite
Daca aveti chef sa le raspundeti, puteti sa le scrieti ca nu ati fost notificat de catre banca despre cesiune si nici firma nu face dovada ca e imputernicita sau i s-a cesionat creanta, asa ca pt dvs nu exista, nu aveti datorii catre ei si nu sunt creditorii dvs, sa faca dovada ca sunt.