Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ce drepturi are consumatorul intr-un local privat
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ce drepturi are consumatorul intr-un local privat

Ce drepturi are consumatorul intrun local privat si din ce motive i se poate interzice accesul??
Proprietarilor nu le este permis sa isi selecteze clientela decat in anumite conditii.
Subiectul a mai fost dezbatut :

www.avocatnet.ro/content/for...

" pentru motive intemeiate " asa scrie in lege, deci din orice motiv pt care i se pare celui ce se ocupa de local ca e intemeiat- ca ex, omul e murdar, fara incaltari, in slapi, in stare de ebrietate, vorbeste tare- orice motiv care risca sa-i strice atmostera in local sau sa deranjeze pe ceilalti clienti .