avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE

BUNA ziua,
lucrez de 2 ani la o societate, dupa 2 ani mi-a zis angajatorul sa semnez o demisie care nu era completata ci doar am semnat urmand sa ma reangajeze pe o alta societate pe care o detine, acest lucru nu s-a mai intamplat. ce pot face?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: madysalcia80 , utilizator 10:57, 23 Ianuarie 2015
va rog daca puteti sa imi raspundeti. multumesc
Formulati contestatie pe care o depuneti la Tribunal .
contestatie la ce, nu am nr de inregistrare, nu am decizie de incetare, nu am fluturasi sau state semnate de 2 ani, nu am nota de lichidare
Solicitati in scris angajatorului sa va comunice decizia de incetare a c.i.m. In caz de refuz, sesizati ITM-ul.
daca mi-am dat asa zisa demisie in decembrie, nu este tardiv sa o contest daca nu am avut decizie de incetare?

Alte discuții în legătură

Demisie claudia104 claudia104 eu mi am dat demisia cu acordul ambelor parti si a trecut o luna de cand nu mi s-a facut lichidarea pe motiv ca sunt cercetata de lipsa in gestiune.ce am de ... (vezi toată discuția)
Reținerea salariului de către patron Bella82 Bella82 Patronul nu vrea să îmi de-a salariul până nu merg să îmi dau demisia,este legal să îmi rețină salariul? (vezi toată discuția)
Mi s-a desfacut contractul de munca fara sa fiu anuntat aadriano37 aadriano37 Buna ziua. Am fost angajat cu carte de munca un an si jumatate la o firma intr-o alta localitate decat locuiesc. Comunicam prin telefon si mail, iar ... (vezi toată discuția)