Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE

BUNA ziua,
lucrez de 2 ani la o societate, dupa 2 ani mi-a zis angajatorul sa semnez o demisie care nu era completata ci doar am semnat urmand sa ma reangajeze pe o alta societate pe care o detine, acest lucru nu s-a mai intamplat. ce pot face?
Va multumesc!
va rog daca puteti sa imi raspundeti. multumesc
Formulati contestatie pe care o depuneti la Tribunal .
contestatie la ce, nu am nr de inregistrare, nu am decizie de incetare, nu am fluturasi sau state semnate de 2 ani, nu am nota de lichidare
Solicitati in scris angajatorului sa va comunice decizia de incetare a c.i.m. In caz de refuz, sesizati ITM-ul.
daca mi-am dat asa zisa demisie in decembrie, nu este tardiv sa o contest daca nu am avut decizie de incetare?