avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1146 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... OBTINEREA UNEI HOTARARI DEFINITIVE
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

OBTINEREA UNEI HOTARARI DEFINITIVE

Buna ziua,As dori sa cunosc daca pot avea acces la actele (cel putin la o hotarare definitiva)unui dosar cu o hotarare definitiva si irevocabila,fara ca eu sa fiu parte in dosarul respectiv .Dosarul este de drept civil si priveste contractul de vanzare cumparare.
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 14:29, 23 Ianuarie 2015
Numai partile pot avea acces la dosar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infractiunea de fals in inscrisuri oficiale si anularea unui contract monicelu monicelu Buna ziua, Am urmatoarea situatie la care as dori un sfat. Am cumparat un teren de la o persoana fizica acum 2 ani si ceva. Am aflat acum ca vanzatorul cat ... (vezi toată discuția)
Extras carte funciara daniel_fergusson daniel_fergusson Va rog, poate ca cineva imi poate explica partea a 2a din extrasul de cartea funciara: A. Partea I. DESCRIEREA IMOBILULUI \"Unitate individuala\" Se ... (vezi toată discuția)
Solicit ajutor BOGDAN EUGEN BOGDAN EUGEN Salutare tuturor, vreau sa ma indrume cineva ce pot face in urmatoarea situatie:In urma cu ceva timp -5-6 ani am incieiat cu o persoana 2 promisiuni bilaterale ... (vezi toată discuția)