Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare

Buna seara!
Atunci cand iti vine citatie de la tribunal, am inteles ca ai la dispozitie 30 de zile pentru intampinare.
Intrebarea mea este: De cand incepe numaratoarea? Din data in care a fost pusa stampila pe citatie sau din data in care iti ajunge citatia acasa? (in cazul meu, am gasit citatia la cutia postala, fara confirmare de primire).
Dinte, utilizator
Puteți trimite online deși de preferat este sa trimiteți în 2 ex prin posta cu confirmare sau la registratura ,intampinarile semnate olograf etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat