Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Procura infiintare SC,II,IF ,etc.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Procura infiintare SC,II,IF ,etc.

Procura sau Contractul de Mandat incheiat/a pentru constituirea unui II, IF sau unei SC intre diverse persoane fizice sau/si juridice presupune obligatoriu forma autentica sau nu ?As dori o motivatie legala.Va multumesc pentru eventuale raspunsuri.
asa procedeaza unii avocati ca sa nu semneze contracte de asistenta juridica si sa nu plateasca impozite la stat = avocatura clandestina...dar si cand sunt prinsi...

da, presupune forma autentica, apelati la notar