avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somajul intrerupt cu CIM pe 3 luni?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somajul intrerupt cu CIM pe 3 luni?

Firma la care am lucrat s-a inchis si din 17 april 2009 sunt in somaj.Aceiasi firma are nevoie de mine 3 luni pentru mutatrea utilajelor.Pot intrerupe somajul dupa care sa reintru in drepturile de somer fara a fi afectat acesta?
Ultima modificare: Miercuri, 10 Iunie 2009
elenalili, utilizator
Cel mai recent răspuns: pakos , utilizator 22:17, 14 August 2009
Alineatul despre care faceti dvs. vorbire nu se aplica cazului dvs. (prevazut la litera d) )

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lntrerupere somaj monel35 monel35 Sunt in somaj de 2 luni.Am gasit loc de munca pe perioada determinata de 3 luni cu 4 ore/zi . Dupa aceasta perioda de 3 luni lucrate mai pot beneficia de somaj ... (vezi toată discuția)
Poate beneficia de indemnizatie de somaj? andral andral Daca o persoana aintrerupt somajul ,angajandu-se la o firma dar dupa perioada de proba[5 zile+1zi previz] i s-a facut o Notificare in care este scris ca se ... (vezi toată discuția)
Angajare din somaj syka syka Buna ziua! Ma numesc Elena , sunt in somaj si s-a ivit ocazia de a lucra cu contract pe perioada determinata de o luna. Va rog sa imi raspundeti si mie la ... (vezi toată discuția)