Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Platesc pensie alimentara copilului meu incadrat intr-o forma de invatamant superioar si am aflat ca pe o perioada de un an si jumatate - mai exact din luna martie 2013 si pana in luna decembrie a anului 2014 a realizat si venituri. In acest caz daca este student si a realizat si venituri mai beneficiaza de pensie alimentara? Multumesc!
de unde a reiesit ca a renuntat in favoarea fiului?
mi se pare deplasat sa ne aruncam sa judecam fapta fiului daca nu stim decat ca a cerut in instanta pensia de intretinere care i se cuvenea .....
(pe aceeasi linie de argumentatie oi fi facut si eu o fapta abominabila cand am cerut in instanta pensia de intretinere a copilului desi tatal sau imi platea - benevol si cand isi aducea aminte - 300 de lei cu titlu de pensie de intretinere la un salariu de 2000 de euro .... :sorry: )
mirebire, utilizator