Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... LOCURI DE PARCARE PENTRU CHIRIASI
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

LOCURI DE PARCARE PENTRU CHIRIASI

Bună ziua,

Am și eu o intrebare referitoare la locurile de parcare pentru chiriasi in Bucuresti și anume:

Care este procedura, ce documente trebuie depuse și unde trebuie depuse documentele pentru a putea beneficia de un loc de parcare dacă sunt chirias in Bucuresti.

Astept raspunsul dumneavoastră!
Multumesc anticipat!
Primaria de sector poate acorda taloane de parcare, contracost, intr-o zona apropiata domiciliului dvs. acolo unde sunteti chirias (cu viza de flotant).
Incercati la Serviciul Parcari, din cadrul Primariei de Sector, dar trebuie sa aveti dovada inchirierii (contractul inregistrat la Circa Financiara), dar ce este cel mai important, sa existe locuri de parcare libere, ceea ce nu cred, oricum incercati, iar daca nu sunt locuri libere sunteti trecut pe o lista de asteptare si in cativa ani poate va vine randul.