Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... dovada calitatii de reprezentant
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

dovada calitatii de reprezentant

cum se face dovada calitatii de reprezentant al semnatarului cererii?
Prin delegatie avocatiala daca cererea a fost redactata de avocat,prin procura speciala notariala daca a fost introdusa de o persoana fizica in numele altei persoane fizice sau printr-o imputernicire din partea persoanei juridice daca cererea priveste o persoana juridica.
avnic a scris:

Prin delegatie avocatiala daca cererea a fost redactata de avocat,prin procura speciala notariala daca a fost introdusa de o persoana fizica in numele altei persoane fizice sau printr-o imputernicire din partea persoanei juridice daca cererea priveste o persoana juridica.

cererea a fost facuta de consilierul juridic iar la dosarul cauzei a fost depusa delegatie.
cererea a fost anulata pe motiv: reclamanta nu a depus la dosar divada calitatii de reprezentant al semnatarului cererii