Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Impartire bunuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Impartire bunuri

Buna! Am si eu o intrebare. acum 2 ani am achizitionat un imobil prin intermediul programului prima casa ( in acte la banca platitor: mama, coplatitor: eu), iar contractul de vanzare cumparare e facut pe numele parintilor mei ( motive perosnale), insa acum ai mei vor sa divorteze. Cum imi va cauza acest lucru mie, atunci cand voi vrea sa trec apartamentul pe numele meu, mai excat peste 3 ani?

Multumesc
Daca exista înțelegere, nu va afectează, veți prelua ap și ratele cu acordul bancii și a fondului de garantare. Dacă nu, cei doi vor partaja bunul dvs în instanta. Puteți interveni și dvs în proces, bănuiesc ca dvs plătiți ratele și puteți dovedi asta.