avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1136 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

suntem 5 frati , mama a murit in 1962 , in iunie 1962 s-a facut succesiunea dupa mama , unul dintre frati a renuntat la succesiunea dupa mama , tatal a murit in 1991 nu sa facut succesiunea , in 2006 s-a deschis proces pentru inpartirea bunurilor ramase mai exact terenuri intravilane si extravilane Momentan ne judecam de aproape 10 ani si nu s-a solutionat cauza inca Intrebare ?
- ce cota parte primeste fiecare mostenitor
Cel mai recent răspuns: augustin33 , utilizator 13:55, 29 Ianuarie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire, succesiune dobrote46@yahoo.com dobrote46@yahoo.com Buna seara Va rog un sfat: Mama a decedat in 1994, in acelas an fratele meu a deschis succesiunea. El a declarat masa succesorala casa (la tara) cu terenul ... (vezi toată discuția)
Succesiune armaghedon_now armaghedon_now 1.Daca a fost efectuata succesiunea dupa ultimul parinte supravietuitor iar unul dintre mostenitori a semnat ca renunta la bunul pentru care s-a facut ... (vezi toată discuția)
Referitor succesiune cu frati vitregi PODO PODO Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Mama mea s-a recastorit , eu fiind singura fiica, tatal meu vitreg avea 3 copii din casatoria anterioara. Mama mea a ... (vezi toată discuția)