Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... INSTANTA A REFUZAT CONEXAREA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

INSTANTA A REFUZAT CONEXAREA

Am cerut conexarea unui dosar . Instanta trb sa mi motiveze refuzul ?
Stimat forumist,

Se va motiva prin încheiere de ședință. Dar respingerea conexării nu este de natură să vă afecteze major, deoarece nu se resping cererile - dosarele - pe care le-ați dorit conexate, ci se judecă separat.

Cu stimă.
Da, instanta va motiva de ce a procedat asa.
Nemotivarea nu ar fi ceva legal...

Pentru ce va interesa conexarea?
era vorba de o demolare a unor constructii ilegal edificate pe un teren conum si care este supus partajului judiciar . vroiam sa l conexeze la partaj si a spus ca nu admite conexarea .